Czwartek, 17 Kwietnia 2014, imieniny: Roberta, Patrycego
2009-11-17

Zawody Pływackie w Świętochłowicach

W minioną sobotę, 14 listopada, 90-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża w Polsce oraz 5-lecie działalności Drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Świętochłowicach, były inspiracją do świętowania na pływalni.

Rejonowa Rada HDK-PCK w Świętochłowicach, na Basenie Miejskim przy Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach, zorganizowała II Otwarte Zawody Pływackie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Eugeniusza Mosia, oraz Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzego Buzka, który pod swoją nieobecność, reprezentowany był przez swego asystenta, Dawida Kostempskiego. Współorganizatorami zawodów były: Zarząd Rejonowy PCK, Świętochłowicka Drużyna WOPR oraz gospodarz obiektu - OSiR „Skałka”. Uczestnikami zawodów byli pływacy w wieku od 7 do 70 lat. Swoje reprezentacje wystawiły Szkoły, Kluby Sportowe, oraz organizacje i stowarzyszenia z Świętochłowic i miast ościennych.

W uroczystym otwarciu zawodów, uczestniczyli również: Poseł na Sejm Grzegorz Tobiszewski, radni naszego miasta, przedstawiciele władz czerwonokrzyskich oraz WOPR. Pływacy rywalizację rozpoczęli w poszczególnych kategoriach wiekowych dziewcząti chłopców oraz w konkurencji drużynowej.

Dodatkowo, uczestnicy zawodów mogli się zapoznać z posiadanym sprzętem Grup Ratownictwa Medycznego z Bielska Białej i Będzina oraz porozmawiać z członkami utworzonego w zeszłym roku Zespołu RM w Świętochłowicach.
Na zakończenie zawodów, p. Krzysztof Kuzia, kierownik zawodów podziękował za udział zawodnikom oraz organizatorom i sponsorom, bez udziału których, zorganizowanie takiej imprezy, byłoby niemożliwe oraz zapewnił, że organizowane zawody pływackie w przyszłym roku zapewne też zostaną zorganizowane.
RR HDK-PCK
 
Galeria zdjęć (12): Zawody pływackie
fot. RR HDK-PCK
Zawody pływackieZawody pływackieZawody pływackieZawody pływackie
Zawody pływackieZawody pływackieZawody pływackieZawody pływackie
Zawody pływackieZawody pływackieZawody pływackieZawody pływackie

Dodaj komentarz

zgłoś nadużycie Mama, Utworzony: 2009-11-19 20:37:30

Impreza udana -brawo p.prezydencie.Lecz mam pytanie -czy kierownik basenu,jest zatrudniony na 2 etatach,kierownika-nauczyciela w SP 1.Jeśli tak, to czy w naszym mieście bezrobocie spadło do stawki- zero-, a dodam że parokrotnie chciałam osobiście rozmawiać z tym panem i jakoś go nie było (podobno był na zajęciach w szkole) -rano -wieczór-Jeśli już poruszyłam kwestię 2 etatów kier-to czy to prawda ,że paru ratowników też ma po 2 etaty.Pomimo tej etatowej wpadki ,dziękuje panu w imieniu rodziców oraz emerytów i mieszkańców za wspaniały basen.
 • KALENDARZ IMPREZ
   • << Kwiecień 2014 >>
    Pon Wto Śro Czw Pia Sob Nie
      1 2 3 4 5 6
    7 8 9 10 11 12 13
    14 15 16 17 18 19 20
    21 22 23 24 25 26 27
    28 29 30